SKLEP DLA MIŁOŚNIKÓW OGRODU

Stylowe dekoracje i narzędzia ogrodowe

Kategorie Produktów:

.

Akcesoria ogrodnicze

Wyświetlanie wszystkich wyników: 12

W tej kategorii znajdziesz przede wszystkim drobne akcesoria ogrodnicze pomocne przy siewie, sadzeniu i zbieraniu roślin, takie jak pikownik, etykiety do oznaczania nazw roślin, sznurki, torebki na nasiona, prasę do suszenia liści i kwiatów, organizer ogrodowy czy sito ogrodowe.

Jakie akcesoria ogrodnicze warto mieć pod ręką?

Akcesoria do wysiewu nasion i pikowania

Podstawą w domowej uprawie będą znaczniki/etykiety do roślin oraz ołówek lub marker. Dzięki nim oznaczymy wysiewy i nie dojdzie do pomyłek. Jest to ważne, zwłaszcza kiedy wysiewamy wiele odmian danego gatunku np. pomidorów czy papryk, ale też i kwiatów. Do przesiewania podłoża przyda się także sito.
Przy wysiewaniu nasion przydatny będzie mały pikownik, dzięki któremu oszczędzimy nasze dłonie przed brudem, zwłaszcza jeśli nie lubimy grzebać w ziemi. Na dalszym etapie pomoże zrobić większe otwory na pikowane siewki.
Do wysiewania nasion niezbędne będą różnej wielkości doniczki. Większość z nich jest plastikowa, dlatego w trosce o naszą planetę należy z nich korzystać przez wiele sezonów. Warto o nie dbać, by posłużyły jak najdłużej. Jako doniczki do wysiewu nasion mogą także posłużyć różnorakie pojemniki po produktach spożywczych np. kubki po jogurtach, lodach czy śmietanie.

Akcesoria do suszenia nasion, ziół i kwiatów

Do przechowywania zebranych nasion przydadzą się ekologiczne torebki na nasiona. Już nie będziesz musiał/a trzymać ich w foliowych woreczkach czy plastikowych pojemnikach. Są przewiewne i mają możliwość trwałego zamknięcia.
Do szybkiego suszenia liści i kwiatów przyda się ceramiczna prasa do mikrofalówki. Pozwoli eksperymentować i przyspieszy pracę. Suche liści i kwiaty możesz wykorzystać do zrobienia kartek okolicznościowych, dekoracji ściennych czy wianków.
Do naturalnego suszenia np. gałązek lawendy przydadzą się metalowe lub żeliwne suszarki w kształcie obręczy.

Akcesoria do podwiązywania roślin

Sznurek to bardzo ważny element wyposażenia każdego ogrodnika. Przyda się do podwiązywania czy przywiązywania warzyw, kwiatów, krzewów i drzewek. Dzięki niemu takie warzywa jak pomidory, ogórki czy fasola będą mogły swobodnie rosnąć w górę.

Akcesoria ogrodowe na prezent

Akcesoria ogrodnicze, podobnie jak narzędzia będą świetnym pomysłem na prezent dla ogrodnika. Ułatwiają pracę i sprawią przyjemność każdemu ogrodnikowi.