SKLEP DLA MIŁOŚNIKÓW OGRODU

Stylowe dekoracje i narzędzia ogrodowe

Kategorie Produktów:

Akcesoria ogrodnicze

Wyświetlanie wszystkich wyników: 16

W tej kategorii znajdziesz przede wszystkim drobne akcesoria ogrodnicze do siewu, sadzenia i pielęgnacji roślin. Wśród nich są pikowniki, znaczniki szkółkarskie, etykiety do oznaczania nazw roślin, sznurki do mocowania roślin, torebki na nasiona, sita czy akcesoria do suszenia liści i kwiatów. Różnego rodzaju przybory ogrodowe są pomocne zarówno początkującym jak i bardziej zaawansowanym ogrodnikom.

Akcesoria ogrodnicze – rodzaje

Akcesoria do wysiewu nasion i pikowania rozsady

Różnego typu akcesoria do siewu nasion kwiatów i warzyw pozwolą na sprawniejszy wysiew nasion bezpośrednio do gruntu lub do doniczek. Przed wysiewem nasion powinniśmy dobrze przygotować podłoże, które powinno być lekkie, drobnoziarniste i napowietrzone. Przydadzą nam się sita do przesiewania ziemi, które odseparuje nam większe kawałki materii organicznej takie jak kora, włókna kokosowe, dodawane do gotowych podłoży. Sita posłużą także do przesiewania kompostu wyprodukowanego we własnym ogrodzie. Polecamy sita drewniane i metalowe, które posłużą przez wiele lat i są przyjazne środowisku.
W precyzyjnym siewie pomogą nam różnej wielkości pikowniki, dzięki nim zrobimy idealny otwór w ziemi. Na dalszym etapie pikownik pomoże zrobić większe otwory na pikowane siewki. Wystarczy mały drewniany pikownik, aby praca była szybsza.
Do wysiewania nasion niezbędne będą różnej wielkości doniczki i tace do wysiewu. Większość z nich jest produkowana z plastiku, dlatego w trosce o naszą planetę należy z nich korzystać przez wiele sezonów. Warto o nie dbać, by posłużyły jak najdłużej. Jako doniczki do wysiewu nasion mogą także posłużyć różnorakie pojemniki po produktach spożywczych.
Do ochrony młodych siewek przydadzą się różnej wielkości szklarenki, które zatrzymają wilgoć i ciepło.

Akcesoria do oznaczania roślin

Podstawą w uprawie roślin w domu i ogrodzie są znaczniki/etykiety do roślin, ołówki szkółkarskie lub markery. Dzięki nim oznaczymy wysiewy i nie dojdzie do pomyłek. Jest to ważne, zwłaszcza kiedy wysiewamy wiele odmian danego gatunku np. pomidorów czy papryk, ale też i kwiatów.
Znaczniki szkółkarskie np.pętelkowe sprawdzą się przy oznaczaniu krzewów i drzewek owocowych i ozdobnych. Z kolei etykiety rabatowe i tabliczki pozwolą na oznaczenie ziół, bylin, krzewów, a także roślin jednorocznych. Przydadzą się także w warzywniku do zaznaczenia miejsca wysiewu warzyw.

Akcesoria do zbioru i przechowywania nasion

Zebrane w ogrodzie nasiona kwiatów, warzyw i ziół powinniśmy dobrze wysuszyć, opisać i przechowywać w suchym miejscu do czasu wysiewu. Przydatne będą ekologiczne torebki na nasiona wykonane z grubego papieru, które możemy użyć wielokrotnie. Dzięki nim już nie będziesz musiał/a trzymać ich w foliowych woreczkach czy plastikowych pojemnikach. Są przewiewne i mają możliwość trwałego zamknięcia. Warto je mieć pod ręką podczas spaceru w ogrodzie latem i jesienią, kiedy przychodzi czas dojrzewania i zbioru nasion.

Akcesoria do wiązania i mocowania roślin

Niezbędnymi akcesoriami ogrodniczymi są sznurki ogrodowe a wśród nich wykonane z naturalnych materiałów sznurki jutowe, konopne, sizalowe, lniane i bawełniane. Niezastąpione są także różnej grubości druty i druciki ogrodnicze. Przymocujesz nimi pędy warzyw, ziół i kwiatów do podpór, palików, kratek. Do odcięcia kawałka sznurka przydadzą się także nożyki ogrodowe lub nożyczki.

Akcesoria ogrodnicze do przechowywania

Do przechowywania małych narzędzi i akcesoriów przydadzą się organizery ogrodowe. Mogą mieć formę nosideł, które możemy zabrać ze sobą do warzywnika czy na rabatę. Dzięki nim będziemy mieć pod ręką to, co potrzebne. W naszej ofercie znajdziesz drewniany organizer na narzędzia. Do przechowywania nasion, znaczników i innych drobnych akcesoriów, przydatne będą pudełka plastikowe, metalowe puszki i słoiki.

Akcesoria ogrodnicze do suszenia kwiatów i ziół

Do szybkiego suszenia liści i kwiatów przydadzą się różnego typu prasy i praski wykonane ze sklejki. Ciekawym rozwiązaniem jest ceramiczna prasa do mikrofalówki, która pozwala eksperymentować i znacznie przyspieszy pracę. Ususzone liście i kwiaty możesz wykorzystać do zrobienia biżuterii, kartek okolicznościowych, dekoracji ściennych czy wianków.
Do naturalnego suszenia w pionie np. gałązek lawendy przydadzą się metalowe lub żeliwne suszarki w kształcie obręczy. Posiadają praktyczne haczyki do zawieszenia związanych pęczków ziół i kwiatów.

Akcesoria ogrodowe na prezent

Akcesoria ogrodnicze, podobnie jak narzędzia będą świetnym pomysłem na prezent dla ogrodnika. Ułatwiają pracę i sprawią przyjemność każdemu ogrodnikowi.

Akcesoria ogrodnicze to oprócz narzędzi niezastąpieni pomocnicy, dzięki którym praca w ogrodzie staje się łatwa i przyjemna. Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty.