SKLEP DLA MIŁOŚNIKÓW OGRODU

Stylowe dekoracje i narzędzia ogrodowe

Kategorie Produktów:

Kwietniki wiszące, stojące, ścienne

Wyświetlanie wszystkich wyników: 14

W tej kategorii znajdziesz różnorodne kwietniki do roślin doniczkowych uprawianych w domu. Do wyboru masz kwietniki wiszące, stojące, na parapet i montowane do ściany. Wykonane są głównie z metalu, żeliwa, ceramiki, betonu i bawełnianego sznurka, czyli naturalnych materiałów, które po zużyciu można powtórnie przetworzyć.

Kwietniki to niezastąpiony element wnętrz miłośnika roślin, które wprowadzają do niego ciepło i życie. Wśród najbardziej popularnych kwietników możemy wyróżnić kwietniki metalowe, drewniane, kwietniki makramowe, ze sklejki, wikliny czy ceramiki. Ze względu na sposób i miejsce montażu możemy wyróżnić kwietniki stojące na nóżkach, wiszące i montowane do ściany (ścienne).

Kwietniki wiszące

Kwietniki wiszące to świetny sposób na wyeksponowanie kwiatów domowych o długich, zwisających pędach takich jak bluszcz, paproć, senecio, ceropegia. Najbardziej popularne są wiszące kwietniki makramowe wykonane ręcznie ze sznurka bawełnianego w różnych kolorach. Wśród wiszących kwietników znajdziemy także metalowe kwietniki w różnych formach np. tacy, półki czy misy. Rzadziej spotykanym rozwiązaniem są kwietniki wiszące wykonane z wikliny, sklejki, drewna czy skóry.

Kwietniki stojące

Jeśli pozwala nam na to miejsce, kwiaty domowe możemy umieścić w kwietnikach stojących. Wśród kwietników stojących najbardziej popularne są kwietniki wykonane z metalu i wikliny. Ich zaletą jest możliwość swobodnego przestawiania w pomieszczeniu. Możemy je umieścić w centralnym miejscu lub częściowo ukryć np. za kanapą. Świetnie nadają się do wyeksponowania kwiatów o bujnych liściach, rozrastających się na boki np. paproć, skrzydłokwiat, zielistka, grudnik, sansewieria.

Kwietniki ścienne – na ścianę

Jeśli nie mamy miejsca na parapecie czy meblach, do pokazania kwiatów nadadzą się kwietniki montowane do ściany. Najczęściej spotykane są kwietniki z prętów metalowych, żeliwa, litego drewna, sklejki, wikliny czy makramowego sznurka. Kwietniki naścienne znakomicie sprawdzą się przy kwiatach o długich, zwisających pędach, pnączach jak i małych sukulentach.
Przy montowaniu warto pamiętać o swobodnym dostępie do roślin celem podlania.

Kwietniki na parapet

Kwietniki parapetowe sprawdzą się w małych wnętrzach, gdzie miejsce na parapecie jest ograniczone. Możemy je także montować do stopni schodów czy drewnianych blatów.

Kwietniki metalowe

Metal to materiał bardzo plastyczny, dzięki czemu możemy wykonać z niego kwietniki o różnych kształtach. Metalowe kwietniki wspaniale nadają się do nowoczesnych wnętrz, podkreślając prostotę wykończenia. Często są to po prostu metalowe pręty wygięte w okręgi, kwadraty, choć można z nich wykonać bardziej finezyjne wzory. Jako kwietnik może posłużyć także metalowa klatka.

Kwietniki drewniane

Drewniane kwietniki wprowadzają do wnętrza ciepło i naturalność. Często stosowane są we wnętrzach urządzonych w stylu klasycznym, boho, a także nowoczesnych. Najczęściej są to drewniane półki montowane do ściany lub drewniane stojaki na wiele kwiatów.

Kwietniki z wikliny i rattanu

Kwietniki wiklinowe i rattanowe, kiedyś bardzo popularne wracają do łask. Najczęściej mają formę stojącą lub montowane są do ściany. Pasują do wnętrz w stylu boho, rustykalnym, prowansalskim.

Kwietniki makrama ze sznurka

Kwietniki wiszące z makramy to hit ostatnich lat. Możemy je podwiesić u sufitu lub na ścianie. Genialnie podkreślą piękno nie tylko roślin, ale i osłonek. Mogą być plecione z różnokolorowych sznurków bawełnianych czy juty.
Zastanawiasz się jaki kwietnik wybrać do wnętrza? Sprawdź naszą aktualną ofertę i znajdź coś dla siebie.