SKLEP DLA MIŁOŚNIKÓW OGRODU

Stylowe dekoracje i narzędzia ogrodowe

Kategorie Produktów:

Konewki i zraszacze

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Szykowny Ogród zaprasza do odkrycia oferty narzędzi ogrodniczych, w której znajdziesz zarówno konewki ogrodowe, konewki ozdobne jak i spryskiwacze do kwiatów domowych. Nasza oferta skierowana jest zarówno do doświadczonych ogrodników, jak i osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z ogrodnictwem. Stawiamy na jakość, trwałość i funkcjonalność naszych produktów.

Konewki ogrodowe i ozdobne

Konewki ogrodowe są jednym z najważniejszych narzędzi, które pomagają Twoim roślinom zdrowo rosnąć. Umożliwiają nawadnianie roślin w domu, w donicach na balkonie i tarasie, na grządkach i rabatach w ogrodzie, a także pod osłonami (w szklarniach i tunelach ogrodowych). Szeroki wybór rozmiaru, pojemności i koloru pozwala dopasować konewkę do własnych preferencji, a także stylu ogrodowego. Niektóre z nich mogą także pełnić funkcję ozdobną na parapecie, tarasie lub w ogrodzie.

Precyzyjne zraszacze do kwiatów doniczkowych, ziół i rozsad

Zraszacze do kwiatów domowych (spryskiwacze), wykonane ze szkła i metalu są eleganckim i stylowym rozwiązaniem do nawadniania roślin (dzięki mgiełce, którą tworzą wokół).

Składają się ze szklanej lub metalowej (np. miedzianej) buteleczki o różnej pojemności i mechanizmu, dzięki któremu z wody tworzy się mgiełka.

Niektóre z modeli mają możliwość regulacji strumienia. W przeciwieństwie do tradycyjnych konewek, spryskiwacze do kwiatów pozwalają na dostarczenie roślinom wody poprzez liście. Unosząca się wokół rośliny mgiełka tworzy mikroklimat sprzyjający jej rozwojowi.

Podczas zraszania należy pamiętać o zapewnieniu dobrej cyrkulacji powietrza, której brak może powodować choroby grzybowe. Zraszacze domowe mogą także służyć do oczyszczania dużych liści z kurzu. W tym celu spryskujemy liście i przecieramy miękką ściereczką. Woda do zraszania roślin domowych powinna być miękka i pozbawiona chloru.

Estetyczny wygląd zraszaczy do roślin domowych sprawia, że mogą być dekoracją we wnętrzu.

Które rośliny domowe lubią zraszanie wodą, a które nie?

Do roślin, które uwielbiają zraszanie wodą, należą takie, które w naturalnych warunkach rosną w klimacie tropikalnym np. storczyk, palma, paproć, skrzydłokwiat, maranta, monstera. Nie zraszamy sukulentów, kaktusów i roślin o skórzastych liściach np. fiołki afrykańskie.

Ważnym aspektem podczas uprawy roślin z nasion jest utrzymanie odpowiedniej wilgotności podłoża. Zraszacze są idealnym narzędziem do nawadniania wysianych nasion, a także młodej rozsady np. sałaty.

Konewki ogrodowe – jakie wybrać?

Wybór odpowiedniej konewki ogrodowej to klucz do zdrowych roślin i naszej wygody. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu konewki ogrodowej?

1. Pojemność konewki

Dobór pojemności konewki zależeć będzie od wielkości ogrodu oraz od ilości roślin, które wymagają podlewania. Jeśli posiadasz duży ogród, z dużą ilością roślin niezbędna będzie duża konewka np. 10-12 litrów. Przyda się także druga mniejsza np. 5 lub 7 litrowa. Mniejszą pojemność powinny wybierać osoby, które mają problemy z kręgosłupem. Jeśli masz mały ogródek lub balkon wystarczy konewka o pojemności od 2-5 litrów. Małe konewki o pojemności 1l są przeznaczone do podlewania roślin w domu.

2. Materiał

Konewki mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak plastik, metal czy ceramika. Wybór materiału zależy od Twoich preferencji estetycznych, trwałości.

Konewki metalowe

Konewki metalowe są wybierane przez ogrodników lubiących naturalne materiały, doceniających ich trwałość i wygląd. Mogą być to konewki stalowe pokryte warstwą cynku lub dużo droższe konewki miedziane.

Konewki plastikowe

Konewki plastikowe są doceniane z uwagi na lekkość, która sprawia, że  przenoszenie i podlewanie roślin jest łatwiejsze. Większy jest także wybór kolorów i wzorów.

Konewki ceramiczne

Konewki ceramiczne najczęściej pełnią funkcję dekoracyjną. Służą głównie do podlewania roślin domowych i jednocześnie pełnią funkcję ozdobną we wnętrzu.

3. Długość i kształt dzióbka

Dzióbek konewki ma kluczowe znaczenie dla precyzji nawadniania. Długie i cienkie dzióbki pozwalają na dokładne nawadnianie roślin w doniczkach bez obawy o zamoczenie liści i przelanie podłoża. W większych konewkach ogrodowych dzióbek konewki często posiada zdejmowane sitko.

4. Uchwyt konewki i otwór wlewowy

W zależności od osobistych preferencji możesz wybrać konewkę z jednym lub dwoma uchwytami. Położenie uchwytu ma wpływ na wygodę podczas podlewania.
Warto szukać konewek z szerokim otworem wlewowym ułatwiającym szybkie napełnienie wodą.

5. Estetyka

Wybierając konewkę, warto również zwrócić uwagę na jej wygląd. Może być nie tylko praktycznym narzędziem, ale także elementem dekoracyjnym Twojego ogrodu i domu.

Wybierz konewki ogrodowe, do domu i ręczne zraszacze do roślin, które oferuje Szykowny Ogród, aby zapewnić im odpowiednie nawodnienie. Poznaj naszą pełną ofertę i zacznij dbać o swój ogród jak profesjonalista!