SKLEP DLA MIŁOŚNIKÓW OGRODU

Stylowe dekoracje i narzędzia ogrodowe

Kategorie Produktów:

Dla zwierząt w ogrodzie

Wyświetlanie wszystkich wyników: 12

Jak stworzyć ogród przyjazny zwierzętom?

Jeśli zależy Ci na przyciągnięciu do swojego ogrodu owadów, ptaków, żab, jeży i innych pożytecznych zwierząt warto zadbać o jego wyposażenie.

W kategorii “Dla zwierząt w ogrodzie” znajdziesz piękne dekoracje, które pomogą uczynić Twój ogród wyjątkowy nie tylko dla Ciebie i Twojej rodziny, ale także dla żyjących w nim zwierząt.

Dlaczego warto mieć w ogrodzie poidełko dla ptaków i owadów?

Poidełka dla owadów i ptaków w naszych ogrodach zastępują zwierzętom naturalne zbiorniki takie jak stawy czy strumyki. Dlatego ważne jest dbanie nie tylko o dokarmianie ich pokarmem, ale także dopajanie wodą.
Jeśli uprawiamy w ogrodzie warzywa i kwiaty z pewnością zależy nam na tym, aby były w nim także pożyteczne owady, które będą je zapylać. Dzięki temu wydadzą owoce.
Aby przyciągnąć je do naszego ogrodu, warto sadzić rośliny, które będą je wabić.
Do takich roślin należą ogórecznik, jeżówka, cynia, malwa, budleja Dawida, rumianek, lawenda.
Dobrym pomysłem będzie też założenie łąki kwietnej, choć na małym fragmencie ogrodu.
Jeśli chcemy pomóc owadom przeżyć gorące i upalne dni, regularnie uzupełniajmy poidełka świeżą letnią wodą.

Pamiętajmy, że nie wszystkie owady potrafią pływać i dostosujmy poidełka do ich wymagań. Warto dno poidełka lub pojemnika wyłożyć kamyki, patyki, mech. Dzięki temu będą mogły bezpiecznie wylądować i napić się wody.
Wśród poidełek w sklepie znajdziesz ceramiczne poidełka dla owadów, żeliwne wiszące poidełka dla ptaków i owadów, lastrykowe poidełka dla ptaków, żeliwne poidełka montowane do ściany, a także żeliwne poidełka wbijane w ziemię.

Karmniki dla ptaków w ogrodzie, na tarasie i balkonie

Karmnik dla ptaków ustawiony w ogrodzie, na tarasie czy balkonie to świetny sposób na przyciągnięcie tych ciekawskich zwierząt. Aby zimowe dokarmianie miało sens i nie zaszkodziło ptakom, warto pamiętać o kilku zasadach.

Kiedy zacząć dokarmiać ptaki?

To ważne, aby nie robić tego za wcześnie. Ptaki możemy zacząć dokarmiać, kiedy nadejdą większe mrozy lub spadnie większa ilość śniegu, utrudniająca im zdobycie pokarmu.
Pamiętajmy o regularnym dokarmianiu ptaków dobrym i zdrowym pokarmem. Regularnie dokarmiane ptaki będą często odwiedzać karmnik. Zabezpieczmy go także przed dostępem drapieżników np. kotów.

Czym dokarmiać ptaki?

Najlepszym pokarmem dla ptaków będą: słonecznik, orzechy włoskie, łuskane nasiona dyni, siemię lniane, sezam, ziarna zbóż, kukurydza, owoce (jabłka, gruszki, winogrona), suszone jagody i owoce (bez chemicznych konserwantów), niesolona słonina, boczek. Dobrym rozwiązaniem będą także gotowe mieszanki dla ptaków. Pamiętajmy także o dopajaniu ptaków wodą, zwłaszcza podczas dużych mrozów.

Czym nie dokarmiać ptaków?

Nie karmimy ptaków zepsutym jedzeniem, chlebem czy mlekiem.

Jak dbać o karmnik dla ptaków?

W trakcie sezonu karmnik należy regularnie czyścić z resztek jedzenia i odchodów. Po sezonie warto go umyć wodą z mydłem i wysuszyć, a w przypadku karmników drewnianych także zaimpregnować np. olejem lnianym lub pokostem.