SKLEP DLA MIŁOŚNIKÓW OGRODU

Stylowe dekoracje i narzędzia ogrodowe

Kategorie Produktów:

Dekoracje ogrodowe

Wyświetlanie 1–18 z 22 wyników

Dekoracje ogrodowe do domu, na taras i balkon

W kategorii Dekoracje ogrodowe znajdziesz dodatki dekoracyjne do ogrodu, na taras i balkon, oświetlenie ogrodowe, różnorodne kosze i pojemniki ogrodowe, a także donice ogrodowe. Z czasem kategoria ta będzie powiększana i uzupełniana o nowe produkty, także zapraszam do częstego odwiedzania sklepu.

Jakie dekoracje ogrodowe wybrać do własnego ogrodu?

W zależności od stylu naszego ogrodu, jego wielkości i gustu do ogrodu możemy wybrać:

Żeliwne ozdoby do ogrodu

Wśród dodatków do ogrodu znajdziesz trwałe i popularne dekoracje z żeliwa. Dzięki technologi wytwarzania mogą przybrać rozmaite kształty i wielkości. Najczęściej spotykane to dzwonki ogrodowe, poidełka dla ptaków i owadów, żeliwne karmniki dla ptaków, figurki ogrodowe zwierząt, wieszaki na donice z kwiatami, odzież, narzędzia ogrodowe, żeliwne kwietniki, podpory do roślin, podstawy pod parasole, krzesła, stoliki i ławki ogrodowe.

Metalowe ozdoby do ogrodu

Ozdoby ogrodowe mogą być wykonane także z metalu (stal, miedź). Najczęściej są to wycinane kwiaty, owady i ptaki. Z czasem będą pokrywać się rdzą, dzięki czemu ładnie wkomponują się w otoczenie.
Metalowe ozdoby mogą być również wykonane z kutego żelaza. Najpopularniejsze kształty to makówki i kule wbijane w ziemię. Jednymi z bardziej popularnych są duże kule ogrodowe, które pięknie wyglądają w dużych ogrodach i na rabatach z trawami. Z metalu mogą być wykonane również pergole, podpórki do roślin, latarnie i lampy ogrodowe, kinkiety, kwietniki, dzwonki, donice na taras i balkon, wazony, dzbany, a także różne pojemniki do zbioru owoców i warzyw.

Ceramiczne i betonowe ozdoby ogrodowe

Najczęściej spotykanymi dekoracjami ogrodowymi są doniczki i donice.
Najładniej i najbardziej naturalnie wyglądają te wykonane z terakoty, ceramiki i betonu. Jeśli mają stać na zewnątrz przez cały rok, wybierzmy odporną terakotę. Do kwiatów domowych wystarczą doniczki ceramiczne lub betonowe, które mogą być pokryte różnokolorowym szkliwem.
Betonowe są zazwyczaj duże dekoracje ogrodowe takie jak fontanny, figury ogrodowe, poidełka dla ptaków, kule dekoracyjne, lampiony, dzbany i kwietniki. Mogą mieć domieszki różnych substancji chroniących przed mrozem i wilgocią.

Ozdoby ogrodowe z kamienia

Oryginalną dekoracją w ogrodzie mogą być ozdoby z kamienia naturalnego takie jak kule, rzeźby, fontanny, donice ogrodowe. Ich główną zaletą jest naturalny wygląd, pięknie komponujący się z roślinami w ogrodzie.

Drewniane ozdoby do ogrodu

W wielu ogrodach możemy spotkać drewniane dekoracje takie jak skrzynki i skrzynie na warzywa, zioła i kwiaty, drewniane kwietniki, lampiony, latarenki, karmniki i domki dla ptaków.
Drewniane dekoracje ogrodowe sprawdzą się zarówno w wiejskich ogródkach, na miejskich balkonach i nowoczesnych tarasach. Wszystko zależy od gatunku drewna i jego wykończenia. Warto pamiętać, że drewniane elementy ogrodowe należy regularnie czyścić i impregnować.

Wiklina w ogrodzie

Kosze wiklinowe nadają się nie tylko do ogrodów w rustykalnym stylu. Mnogość wzorów i kolorów sprawia, że wykorzystywane są do dekorowania tarasów i balkonów w każdym stylu. Wśród dekoracji wiklinowych i rattanowych znajdziemy małe i duże kosze i koszyki, wiszące i stojące kwietniki na taras i balkon, donice, latarenki, legowiska dla zwierząt, domki dla jeży, kule ogrodowe, płotki i podpory, a także różnego rodzaju meble.

Oświetlenie ogrodowe

Dekoracją może być także oświetlenie tarasu, balkonu, działki i ogrodu.
Drewniane lub metalowe latarenki, lampki solarne, wiszące girlandy, lampiony, świeczniki, pachnące świece rozświetlą i ozdobią każdy taras, balkon, ścieżkę w ogrodzie, rzeźbę, fontannę, oczko wodne, drzewa i krzewy w ogrodzie.