SKLEP DLA MIŁOŚNIKÓW OGRODU

Stylowe dekoracje i narzędzia ogrodowe

Kategorie Produktów:

Małe narzędzia ogrodnicze

Wyświetlanie 1–18 z 26 wyników

W kategorii Małe narzędzia ogrodnicze znajdziesz bogatą ofertę narzędzi do ręcznej uprawy roślin.
Dla miłośników roślin posiadających swoją ogrodową przestrzeń polecamy dobrej jakości narzędzia marki Felco, Esschert Design i Legutko. Wykonane ze starannością ze stali i drewna zapewnią komfort pracy i długie użytkowanie przy odpowiedniej pielęgnacji.

Małe narzędzia ogrodnicze – rodzaje

Małe narzędzia ogrodnicze to niezastąpione narzędzia przy uprawie warzyw, ziół i kwiatów rosnących w skrzyniach i donicach. Wśród niezbędnych ręcznych narzędzi ogrodowych znajdziemy łopatki ogrodnicze, pazurki, grabki, widełki, motyczki, pikowniki, nożyce i sekatory.
Małych narzędzi używa się także w dużych ogrodach do pielęgnacji rabat, klombów kwiatowych, jagodników i warzywników.

Ręczne narzędzia ogrodnicze do spulchniania gleby

Narzędzia te skutecznie napowietrzą zbitą ziemię i przygotują ją pod uprawę warzyw i kwiatów. Po dodaniu kompostu lub nawozu pomogą zmieszać je z glebą. Podstawowe narzędzia do spulchniania to różnego typu i rozmiaru pazurki, widełki, motyki, haczki ogrodowe, spulchniacze (kultywatory ręczne).

Narzędzia ręczne do sadzenia i przesadzania roślin

Wśród nich znajdziemy różnej wielkości łopatki, szpadle i pikowniki niezbędne do wykonania otworu w ziemi, przenoszenia podłoża z worka na grządkę, wykopywania karp, bulw i cebul. Łopatki pomogą także napełnić donicę ziemią i kompostem. Sadzarki do cebul kwiatowych ułatwią zrobienie idealnego otworu pod cebule kwiatowe, rozsady warzyw i ziół. Widły ogrodowe posłużą do wykopania karp bylin.

Ręczne narzędzia do usuwania chwastów (pielenia)

Regularne odchwaszczanie rabat i grządek to klucz do sukcesu w uprawie większości roślin. Do tej czynności niezbędne są pazurki, widełki, grabki wachlarzowe (wygrabią liście i chwasty z rabat), motyczki, kultywatory do usuwania pojedynczych chwastów np. mniszka.

Narzędzia ręczne do cięcia roślin

Jednym z atrybutów każdego ogrodnika jest sekator. Dla większej wygody warto mieć kilka różnych modeli do różnych zadań.
Wśród polecanych typów sekatorów są sekatory do cięcia kwiatów, nożyce do żywopłotów, sekatory do cięcia krzewów owocowych i ozdobnych, mocne sekatory do cięcia grubych gałęzi drzewek, sekatory do zbioru owoców np. winogron.
W naszej ofercie znajdziesz profesjonalne sekatory marki Felco. Praca z nimi to czysta przyjemność. Do ostrzenia i konserwowania polecamy dedykowane akcesoria (osełkę, spray do czyszczenia i smar). Wybierajmy narzędzia sprawdzonych producentów, solidnie wykonane i pamiętajmy o ich konserwacji.

Narzędzia ogrodnicze ręczne – zalety

Małe narzędzia są przede wszystkim praktyczne, wygodne i zajmują mało miejsca (co jest bardzo ważne przy uprawie warzyw i kwiatów na miejskim balkonie). Są tańsze od narzędzi na baterie czy prąd, dlatego można mieć ich więcej, by były zawsze pod ręką. Wyróżniają się estetycznym wyglądem i dużym wyborem kolorów i materiałów. Małe narzędzia ogrodowe są lekkie, łatwe w transporcie i czyszczeniu.

Małe narzędzia ogrodowe na taras i balkon

Ważnym kryterium wyboru narzędzi ogrodniczych ręcznych jest ich przeznaczenie.

Jeśli narzędzia mają nam służyć do pielęgnacji roślin w donicach na balkonie i tarasie, nie będziemy potrzebować dużych motyczek, grabi czy szpadla. Za to świetnie sprawdzą się małe narzędzia ogrodnicze do spulchniania gleby w skrzyniach i donicach, łopatki różnej wielkości, a także uniwersalny sekator do wielu zadań.

Jeśli mamy większy ogród i więcej roślin do pielęgnacji lub uprawiamy warzywa w większych skrzyniach blisko tarasu, przydadzą się także pikowniki, grabie wachlarzowe, nożyce do cięcia żywopłotów, sadzarki do cebul i kilka sekatorów do zadań specjalnych np. zbioru owoców, cięcia mniejszych i większych gałęzi.

Opłaca się wybierać narzędzia solidnie wykonane, najlepiej z przyjaznych środowisku materiałów takich jak metal, stal nierdzewna, miedź, drewno.
Dzięki nam skompletujesz swój ulubiony zestaw narzędzi do pielęgnacji małego i dużego ogrodu. Zamów online i ciesz się dostawą do domu.