SKLEP DLA MIŁOŚNIKÓW OGRODU

Stylowe dekoracje i narzędzia ogrodowe

Kategorie Produktów:

Kominki zapachowe

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Zobacz naszą ofertę kominków zapachowych do topienia wosków i podgrzewania olejków. Dzięki nim pomieszczenia wypełnią się przyjemnym zapachem. Mogą także służyć do aromaterapii naturalnymi olejkami. Kominki dostępne w naszym sklepie to kominki ceramiczne, pokryte dekoracyjnym szkliwem w różnych kolorach. Znajdziesz tu także oryginalny, ręcznie robiony kominek w kolorze butelkowej zieleni. Kominki zapachowe mogą być także wykonane ze szkła, kamienia, betonu i drewna. Możesz je umieścić w sypialni, salonie, łazience a także na biurku w pracowni.

Kominki na świece

Większość kominków zapachowych działa dzięki zapalonym wewnątrz świeczkom, choć w sprzedaży są także kominki elektryczne. Zapalona świeca podgrzewa zawartość miseczki, dzięki czemu we wnętrzu unosi się ulubiony zapach. Do podgrzewania warto używać świeczek o neutralnym zapachu, aby nie zakłócać aromatu wosku i olejku.

Polecamy użycie naturalnych świec zapachowych wyprodukowanych z przyjaznych ludziom i środowisku wosków np.pszczelego, sojowego, rzepakowego.

Kominki zapachowe domki

Kominków zapachowych możemy użyć także w celach dekoracyjnych. Służą do tego ceramiczne domki z okienkami, przez które widać światło zapalonej świecy. W naszej ofercie znajdziesz ceramiczne kominki w kształcie domków. Zapalona świeca umieszczona w dolnej części kominka – najczęściej typu tealight daje przyjemne światło i nastrój. Jeśli domek nie posiada miseczki na wosk i olejek, można zapalić pachnący tealight. W naszej ofercie znajdziesz kominki zapachowe domki z oraz bez wgłębienia na wosk i olejek.

Kominki do wosku

Jeśli chcemy użyć wosków, do miseczki kominka wkładamy 1-3 kostki w zależności od wielkości. Następnie pod miseczkę wkładamy zapaloną świeczkę i czekamy, aż wosk zacznie się topić, wydzielając swój aromat. Wosk po użyciu i zastygnięciu można użyć ponownie.

Kominki na olejek zapachowy

Ten sam kominek zapachowy możemy użyć do podgrzewania olejków zapachowych i eterycznych. W tym celu do miseczki zamiast wosków wlewamy wodę i kilka kropel ulubionego olejku. Podgrzana woda zacznie parować, a wraz z nią składniki lotne olejku zaczną się unosić w powietrzu.

Świąteczne kominki zapachowe

Kominki zapachowe w wersji świątecznej mogą stać się praktyczną dekoracją wnętrza. Wyróżniają się najczęściej wzorem choinki, zimy, gwiazdek lub czerwonym kolorem. Do świątecznego kominka warto wybrać świąteczny wosk i olejek np. cynamonowy.

Kominki do wosków i olejków – czym się różnią i który wybrać?

Kominki zapachowe różnią się pomiędzy sobą nie tylko wzorem, wielkością i kolorem, ale także przeznaczeniem. Jeśli chodzi o kształt i budowę, z reguły kominki do wosków mają większą miseczkę. Kominki przeznaczone do olejków mogą mieć nieco płytszą i mniejszą miseczkę, co powoduje, że musimy częściej dolewać wodę. Z tego względu używanie kominków do wosków jest bezpieczniejsze (wosk nie wyparuje w trakcie palenia się tealighta).

W obu przypadkach do podgrzewania służy świeczka typu tealight.

Jeśli nie wiesz, czy będziesz używać wosku, czy olejku wybierz kominek o większej miseczce.

Wielkość kominka może także wpływać na szybkość topienia się wosku. Kominki, w których odległość świeczki od dna miseczki jest większa, sprawdzą się przy olejkach i miękkich woskach np.sojowych. Zbyt duża odległość może sprawić, że twardsze woski np.pszczele mogą topić się bardzo wolno i nie spełnią swojej roli. Z kolei zbyt bliska odległość świeczki od dna miseczki spowoduje zbyt szybkie parowanie wody, co może doprowadzić do zniszczenia kominka (przegrzania).

Czyszczenie kominka zapachowego

Aby kominki do wosku i olejku służyły nam długi czas i działały prawidłowo, należy je regularnie czyścić. Usuwamy stary wosk i resztki olejku z miseczki poprzez wcześniejsze ogrzanie i wytarcie do sucha ręcznikiem papierowym. Do dokładnego umycia kominków ceramicznych możemy użyć delikatnego płynu do mycia naczyń.

Kominki na wosk i olejek umilą atmosferę w domu, biurze, gabinecie czy łazience. Warto dobrać ich kolor i wzór do wystroju pomieszczenia a wielkość do zastosowania sposobu użycia.
Kominki zapachowe to także niezastąpiony element wyposażenia salonu SPA i gabinetu masażu.

Kominki zapachowe na wosk i olejek to świetny pomysł na prezent. W naszej ofercie znajdziesz gotowy zestaw zawierający kominek, tealighty i woski.