SKLEP DLA MIŁOŚNIKÓW OGRODU

Stylowe dekoracje i narzędzia ogrodowe

Kategorie Produktów:

Ogród dla dzieci

Wyświetlanie wszystkich wyników: 13

Ruch na świeżym powietrzu to dla najmłodszych najlepszy sposób na harmonijny rozwój i poznawanie świata roślin i zwierząt.
W miarę możliwości warto wykorzystać tę przestrzeń, do której mamy dostęp.
Może to być miejski plac zabaw, park, las, własny ogródek, a nawet taras, na którym uprawiamy rośliny w donicach.
To dobry sposób na oderwanie naszych dzieci od ekranów telewizorów i telefonów.
Jeśli mamy większy ogród, możemy stworzyć w nim przestrzeń tylko dla dzieci, w której będą mogły realizować swoje szalone pomysły i przeżywać dziecięce przygody. Dzieci potrafią same aranżować sobie zabawę, jeśli im na to pozwolimy. Potrafią godzinami bawić się w chowanego, berka, wspinać się po drzewach, robić szałasy i kryjówki.

Jeśli mamy możliwość, możemy zbudować dla nich domki, zjeżdżalnie, huśtawki, liny, hamaki, piaskownice, trampoliny, ścianki wspinaczkowe, pozwalające kreatywnie spędzać czas w ogrodzie. Warto wybierać solidne, trwałe i bezpieczne dla dzieci materiały. Pamiętajmy także o zabezpieczeniu piaskownicy przed kotami, które lubią zrobić sobie z niej kuwetę.
Świetnym pomysłem będzie także plac przeznaczony na ognisko, na którym możemy wspólnie upiec kiełbaski czy pianki.
W czasie upałów przydadzą się basen, brodzik, wodna ślizgawka czy zraszacz.
Ogród może być także miejscem uprawiania sportu. Zamocowany kosz czy siatka pozwolą na grę w kosza, siatkówkę czy piłkę nożną.
Do odpoczynku posłużą hamaki, wiszące fotele, pufy, leżaki, a także rozłożony na trawniku koc.
Ogród czy łąka pełna kwiatów będzie świetnym miejscem do robienia bukietów i wianków ze stokrotek czy rumianków. Kwiaty stokrotek czy mniszka przydają się także do zrobienia błotnych deserów.

Domowy ogród to także idealne miejsce na naukę uprawy roślin.
Założenie domowego ogródka to doskonały sposób na zaszczepienie w dzieciach pasji do ogrodnictwa. Nie musi być to duży warzywnik, wystarczy kilka skrzyń na balkonie lub tarasie.
Możemy wraz z dziećmi posadzić pomidory, ogórki, paprykę, sałatę, rzodkiewkę, truskawki, poziomki i inne smaczne warzywa i owoce.
Podczas chłodnych dni można zasiać zioła w doniczkach i ustawić na parapecie w domu. Obserwowanie jak rosną i dojrzewają warzywa i owoce, będzie świetną nauką poprzez zabawę.
Nawet niewielki ogródek ziołowo warzywny, w którym uprawiamy razem z dzieckiem bazylię, koperek czy pietruszkę, może być powodem, dla którego nasz maluch polubi smak zieleniny.
Doskonałą zabawą będzie także zbieranie owoców z krzewów truskawek, malin, borówek, porzeczek jeżyn, z których przygotujemy później pyszne desery.
Aby przyciągnąć do ogrodu pożyteczne owady, żaby, jeże i ptaki warto zadbać o rozstawienie i zawieszenie budek lęgowych dla ptaków, karmników, poidełek dla ptaków, owadów i motyli, domków dla owadów, żab czy pożytecznych jeży. Dzięki bliskiej obecności zwierząt dzieci uczą się odpowiedzialności za otaczającą je przyrodę. Mogą pomagać nam dokarmiać ptaki czy budować domki dla owadów.
Pozwalając dzieciom na swobodną zabawę w ogrodzie, zwróćmy uwagę, czy nie rosną w nim trujące rośliny, których zjedzenie może wywołać silne zatrucie. Do niebezpiecznych roślin, których sadzenia należy unikać, należą cis pospolity, wawrzynek wilczełyko, konwalia majowa, złotokap, rącznik pospolity. W pobliżu placu zabaw nie sadźmy także kłujących krzewów jak róże czy berberysy. Warto za to posadzić pachnący jaśminowiec, lilak, przyciągającą motyle budleję czy zioła.

Narzędzia ogrodowe dla dzieci

Wśród narzędzi, z których podczas zabawy w ogrodzie mogą korzystać dzieci, znajdzie się przede wszystkim konewka, wiaderko, łopatka, pazurki, rękawiczki, fartuszek, grabki. Potrzebne będą także nasiona lub gotowe sadzonki, ziemia i doniczki.

Konewki ogrodowe dla dzieci

Konewka to jedno z najbardziej lubianych akcesorów do zabawy w ogrodzie, na placu zabaw i na plaży. Oprócz podlewania roślin na grządce lub na rabacie pozwala na zabawy w błocie. Dobrze jeśli jest wykonana z naturalnych materiałów np. lekkiego metalu.

Łopatki i grabki dla dzieci

Małe pazurki i łopatka ogrodowa to niezastąpiony zestaw dla małych ogrodników, chcących nauczyć się opieki nad warzywami, ziołami i kwiatami. Nieco większe narzędzia jak grabie i szpadel sprawdzą się podczas grabienia liści, kopania dołków i sadzenia roślin. Jaskrawe kolory ułatwią znalezienie sprzętów w trawie czy na grządce.

Kolorowe wiaderka dla dzieci

Wiaderko wraz z łopatką przyda się przede wszystkim na plaży i w ogrodowej piaskownicy.

Stół ogrodowy dla dzieci

Praktyczny drewniany stolik ogrodowy dla dzieci dostępny w naszym sklepie został dostosowany do dziecięcego wzrostu. Pozwoli na zabawę w sianie i sadzenie roślin lub robienie potraw z błota, liści i kwiatów.

Lupa do obserwacji przyrody

Oryginalna dziecięca lupka z drewnianą rączką pomoże dziecku w odkrywaniu otaczającej przyrody. Niezastąpiona podczas leśnych wędrówek.

Prasa do suszenia liści dla dzieci

Drewniana prasa do suszenia liści i kwiatów pozwoli w sposób naturalny na zrobienie pamiątek z leśnych przygód. Zebrane i ususzone liście drzew, krzewów, ziół, kwiatów można użyć do przygotowania okolicznościowych kartek czy suchych kompozycji.

Dziecięce rękawiczki ogrodowe

Dla ochrony małych rączek podczas sadzenia roślin przydadzą się dedykowane rękawice ogrodowe w żywych kolorach.

Sprawdź powiązane wpisy blogowe:

“Jak stworzyć ogród przyjazny dzieciom?”