SKLEP DLA MIŁOŚNIKÓW OGRODU

Stylowe dekoracje i narzędzia ogrodowe

Kategorie Produktów:

Ogrodowe dekoracje do domu

Wyświetlanie 1–18 z 61 wyników

Ogród w domu tworzą nie tylko kwiaty doniczkowe, ale też zioła oraz rozsady kwiatów i warzyw.

Do ich pielęgnacji przyda się zestaw funkcjonalnych i ładnych narzędzi i akcesoriów. Natomiast dzięki stylowym dodatkom Twoje wnętrze nabierze wyjątkowego charakteru. Ciekawym trendem, który pojawił się w ostatnich latach, jest kokedama – uprawa roślin domowych w kuli wypełnionej ziemią i owiniętej mchem oraz sznurkiem. Nadaje się do zawieszenia na karniszu, pod sufitem lub do postawienia na podstawce albo na specjalnym stojaku.

Szykowny Ogród to sklep internetowy z dekoracjami do domu i ogrodu, przy pomocy którego zadbasz o swoje rośliny i udekorujesz dom, ogród, taras i balkon. Pomożemy Ci cieszyć się wyjątkowym hobby, jakim jest ogrodnictwo.

Artykuły dekoracyjne do domu – dla kogo?

Dekoracje ogrodowe do wnętrz to przedmioty wybierane przez miłośników zieleni we wnętrzach. Sięgają po nie osoby lubiące drobne prace ogrodowe, które można wykonywać w domowym zaciszu. Domowy ogród mogą stanowić rośliny wyeksponowane w pojedynczych donicach czy koszach. Oryginalnym rozwiązaniem może być ogród wertykalny, czyli pionowy, składający się np. z systemu kieszeni, w którym rosną rośliny. Rośliny pnące możemy prowadzić przy ścianie, mocując pędy do metalowych kratownic, po sznurkach czy umieszczając w ściennych lub wiszących kwietnikach.

Ładne dekoracje domowe – rodzaje

Prezentujemy tu mnóstwo atrakcyjnych kwietników, doniczek i osłonek na kwiaty domowe i zioła, narzędzi do pielęgnacji roślin domowych, dodatków do wnętrz z motywami roślinnym oraz innych dekoracji, które pomogą Ci stworzyć domową dżunglę.

Ogród w domu – narzędzia i akcesoria

Najpopularniejsze akcesoria potrzebne do pielęgnacji roślin w domu i na balkonie to:

 • wygodna konewka z długą wylewką (dzióbkiem);
 • sekator do wycinania uschniętych i chorych liści oraz pędów;
 • nożyczki ogrodnicze do ziół;
 • łopatka do sadzenia, przesadzania i przenoszenia ziemi z worka;
 • pazurki do rozluźniania/spulchniania wierzchniej warstwy;
 • zraszacz (spryskiwacz) do zwilżania liści wodą;
 • cienkie i wygodne rękawice, które ochronią dłonie podczas pracy z ziemią lub roślinami wydzielającymi trujące soki;
 • jutowe sznurki i druciki;
 • doniczki do przesadzania w sytuacji, gdy roślina przestała się mieścić w dotychczasowej;
 • podłoże do siewu i sadzenia;
 • etykietki i znaczniki do oznaczania wysiewów, a także doniczek z ziołami;
 • skrzynki i pojemniki na nasiona, narzędzia i akcesoria;
 • podpórki do roślin;
 • lampy do uprawy rozsady w okresie zimowo-wiosennym.

Ogród w domu – artykuły dekoracyjne

Wielbiciele motywów roślinnych we wnętrzach znajdą tu dekoracje, takie jak: wianki, wazony na kwiaty, plakaty z motywami roślinnymi, makramy, ramki na suche liście i kwiaty, dekoracyjne poduszki, narzuty i zasłony. Wszystko to kupisz online z poziomu własnej kanapy. Dekoracje te sprawdzą się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnych wnętrzach. Ożywią je i uczynią przytulniejszymi.

Dekoracje do domu – na co zwrócić uwagę?

Kompletując zieleń do swojego domowego ogrodu, zwróć uwagę na ich wymagania, a także na ilość posiadanego miejsca. W zależności od tego wybierz kwietniki wiszące, stojące lub mocowane do ściany. Przy wyborze narzędzi i dekoracji zwróć uwagę na materiał, z jakiego są wykonane. Staraj się wybierać takie, które zostały zrobione z drewna, gliny, betonu czy metalu.