SKLEP DLA MIŁOŚNIKÓW OGRODU

Stylowe dekoracje i narzędzia ogrodowe

Kategorie Produktów:

Narzędzia ogrodnicze

Wyświetlanie 1–18 z 46 wyników

Aby praca w ogrodzie była przyjemnością, warto wybierać trwałe i sprawdzone narzędzia ogrodowe. Najlepiej by były one wykonane z naturalnych materiałów jak drewno, stal nierdzewna i miedź. Solidne rozwiązania zwiększają nie tylko komfort, ale też poprawiają bezpieczeństwo użytkownika.

Sklep internetowy Szykowny Ogród zaopatruje nie tylko Rzeszów i jego okolice, ale także umożliwia wygodne zakupy Klientom z całej Polski.

Dla kogo narzędzia ogrodnicze?

Nasza oferta skierowana jest dla właścicieli małych i dużych ogrodów. Nawet małe powierzchnie pozwalają czerpać satysfakcję z ogrodowych prac. Obserwacja kiełkujących roślin przynosi wiele radości, a świadomość, że spożywane warzywa czy owoce są dziełem pracy własnych rąk sprawia, że smakują jeszcze lepiej.

Jakie ręczne narzędzia ogrodowe dla początkujących?

Początkującemu ogrodnikowi potrzebne będą:

  • duże narzędzia – np. szpadel do sadzenia oraz przesadzania krzewów i drzewek; grabie do wyrównywania ziemi na rabacie i grabienia trawy i chwastów, widły do rozluźniania gleby i przenoszenia kompostu.
  • małe akcesoria – np. motyczka do plewienia, mała łopatka do sadzenia kwiatów i warzyw, pazurki do spulchniania gleby w donicach, pikownik do robienia otworów, konewka do podlewania roślin, sekator do przycinania gałęzi i kwiatów, rękawice ogrodowe.

Narzędzia do pielęgnacji ogrodu – rodzaje

Kompletując zestaw, dopilnuj, aby znalazły się w nim następujące elementy:

  • Narzędzia do podlewania – jeśli nie masz innego systemu podlewania, konewka jest niezbędna. Dobrym pomysłem jest zakup dwóch konewek. Jedna większa o pojemności 5-10 litrów oraz druga mniejsza, do podlewania donic na parapetach i balkonach.
  • Narzędzia ręczne – przydadzą się nożyce do żywopłotu, widły, taczki, motyki, łopaty do śniegu, szpadle, grabie i siekiery.
  • Małe narzędzia ręczne – łopatki, grabki, pikowniki do młodych siewek, sadzaki do cebul, piłki do gałęzi, pazurki do spulchniania gleby oraz sekatory.
  • Różne akcesoria ogrodowe – znajdziesz tu sznurki do podwiązywania roślin, powlekane druciki, etykietki, pisaki i ołówki, torebki do nasion, torby, pojemniki, skrzynki, krzesełka i stojaki na narzędzia.
  • Narzędzia do wysiewania roślin – przydadzą się sita do przesiewania ziemi, pikowniki, znaczniki, maty grzewcze, lampy do rozsad, małe i duże doniczki oraz szklarenki.
  • Elektryczne narzędzia ogrodnicze – wszelkiego rodzaju kosiarki, aeratory, kultywatory, myjki ciśnieniowe i odśnieżarki.

Narzędzia ogrodnicze na działkę – jak o nie dbać?

Aby narzędzia służyły przez długie lata, koniecznie trzeba o nie właściwie dbać.

Czyszczenie narzędzi ogrodowych

Narzędzia ogrodowe po zakończonej pracy powinny być oczyszczone z resztek. Należy je umyć wodą z płynem i pozostawić do wyschnięcia. Większe narzędzia, takie jak łopaty, szpadle oraz widły można umyć myjką ciśnieniową. Do sekatorów i nożyc stosuje się specjalny płyn, który usuwa z ich powierzchni pozostałości soków i żywic. Motyki, szpadle i sekatory powinny być (w razie potrzeby) naostrzone i zdezynfekowane. Przyrządy ogrodnicze należy przechowywać w suchym pomieszczeniu.

Zabezpieczenie na zimę

Najważniejszą zasadą jest składowane czystych i suchych narzędzi w suchym pomieszczeniu. Wszelkie mechanizmy tnące i łańcuchy warto przed okresem zimowym naoliwić, co skutecznie zabezpieczy je przed korozją. W urządzeniach mechanicznych, takich jak kosiarki czy wertykulatory, dobrze jest dokręcić luźne elementy, naostrzyć noże i zabezpieczyć je olejem. Tego typu sprzęty powinny być przechowywane w miejscach, w których temperatura nie spadnie poniżej zera.