SKLEP DLA MIŁOŚNIKÓW OGRODU

Stylowe dekoracje i narzędzia ogrodowe

Kategorie Produktów:

Sznurki, druty, taśmy

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Różnego rodzaju sznurki, druty, taśmy ogrodowe to niezastąpione akcesoria każdego pasjonata prac ogrodowych do użycia na balkonie, w ogródku działkowym i dużym ogrodzie. Wśród najbardziej popularnych akcesoriów do wiązania roślin znajdziemy sznurki jutowe, konopne, bawełniane, druty ocynkowane, druty powlekane, wstążki i taśmy jutowe, taśmy polipropylenowe, gumowe wężyki, opaski, rzepy, klipsy.

Sznurki do pomidorów, ogórków i fasoli

W przydomowej uprawie warzyw najczęściej wykorzystywane są sznurki jutowe i polipropylenowe (nie ulegają biodegradacji). Prowadzi się przy ich pomocy głównie pomidory, ogórki i wysoką fasolę tyczną.
Sznurki do podwiązywania pomidorów (a także melonów prowadzonych pionowo) powinny być na tyle mocne, aby udźwignąć ciężar roślin i owoców. W przypadku ogórków obciążenie to jest dużo niższe. Sznurków używamy także do podtrzymywania gron i pędów bocznych.

Sznurki jutowe do ogrodu

Sznurki jutowe wykonane są z naturalnego materiału, jakim są włókna juty, dlatego wykorzystywane są przez ogrodników uprawiających ogród w sposób ekologiczny. Sznurki jutowe występują w różnych grubościach, a także kolorach np. zielonym, dzięki czemu stają się jeszcze mniej widoczne wśród roślin. Po sezonie możemy je wyrzucić na kompostownik lub do odpadów biodegradowalnych.
Sznurki jutowe możemy wykorzystać do prowadzenia w pionie pomidorów, melonów, ogórków, fasoli, groszku.
Świetnie sprawdzą się do przywiązywania pędów róż, winorośli, jeżyn, malin, klematisów i innych pnączy do kratek, palików i pergoli.
Zwiążemy nimi trawy, hortensje, piwonie, dalie chroniąc przed przewróceniem. Służą też do palikowania nowo posadzonych drzewek owocowych.
Sznurki jutowe przydadzą się także w domu, warsztacie, garażu i pracowni.

Wstążki jutowe

Wstążki jutowe służą dekorowaniu donic zabezpieczonych na zimę, dekorowaniu drzwi, wianków.

Druty ogrodnicze

Druty różnej grubości i rodzaju wykończenia są równie często stosowane w ogrodach co sznurki, ale są od nich mocniejsze i trwalsze. Mogą być ocynkowane, powlekane tworzywem (PVC) lub miękką pianką, dzięki czemu nie kaleczą łodyg i gałęzi roślin. Grubsze druty ogrodnicze potrafią znieść duże obciążenie, dlatego są niezastąpione w uprawie malin, winorośli, jeżyn.
Cienkie druciki służą do wiązania pędów pnączy i róż do siatki i pergoli, a także wiązania wianków, bukietów, dekoracji.

Druty florystyczne

Druciki florystyczne o różnej średnicy i różnych kolorach to niezastąpione akcesoria każdego florysty i amatora własnoręcznie robionych dekoracji. Służą do usztywniania stroików, wianków, bukietów i kompozycji kwiatowych. Druty florystyczne mogą być w postaci ciętej, nawinięte na szpule, gładkie i karbowane, miedziane, aluminiowe, powlekane kolorowym tworzywem.

Druty do formowania bonsai i roślin w donicach

służą do kształtowania pędów drzewek i krzewów w japońskim stylu. Do drobnych prac przydadzą się także wężyki sadownicze, druciki w otoczkach z papieru, które są biodegradowalne.

Taśmy, rzepy, opaski ogrodnicze

Taśmy, rzepy i opaski ogrodnicze służą do spinania i mocowania roślin np. tapenerem, prowadzenia roślin przy tyczkach, palikach, drutach. Z kolei grube ogrodnicze taśmy tkane służą do podwiązywania młodych drzewek do palików oraz uginających się konarów starszych drzew. Właścicielom roślin owocowych przydadzą się także cienkie i elastyczne paski do okulizacji i szczepienia drzewek.

W Szykownym Ogrodzie oferujemy wybór sznurków jutowych, bawełnianych, drutów florystycznych, taśm i wstążek jutowych, czyli niezbędne elementy wyposażenia ogrodnika. Polecamy także inne akcesoria ogrodnicze.