SKLEP DLA MIŁOŚNIKÓW OGRODU

Stylowe dekoracje i narzędzia ogrodowe

Kominek do wosków butelkowa zieleń

Wyjątkowy kominek na wosk i olejek zapachowy toczony ręcznie na kole garncarskim w polskiej pracowni ceramicznej. Zdejmowana miseczka ułatwia utrzymanie kominka w czystości.

92,50 

Dodaj do listy życzeń
Dodaj do listy życzeń

Darmowa dostawa od 350 zł !

Opis produktu

Kominek do wosków i olejków w kolorze butelkowej zieleni.

Wyjątkowy, wykonany ręcznie na kole garncarskim kominek do wosków i olejków eterycznych.

Składa się z dwóch części tj. podstawy i miseczki. Podstawa posiada szeroki otwór ułatwiający umieszczenie tealighta. Głęboka miseczka pomieści większą ilość wosku (lub wody i olejku) a tym samym pozwoli na wygodniejsze korzystanie z kominka.

Umieszczony w kominku tealight podgrzewając wosk lub olejek uwalnia ich zapach.

W zależności od użytego wosku lub olejku unosząca się woń może łagodzić wiele dolegliwości (np. oddechowych), poprawiać nastrój lub koncentrację. Pomoże również zniwelować nieprzyjemne zapachy w pomieszczeniu.

Wystarczy do miseczki włożyć kawałek wosku lub napełnić ją wodą i kilkoma kroplami olejku. Następnie od dołu wkładamy zapalony tealight, który rozpuści wosk i uwolni zapach.

W Szykownym ogrodzie znajdziesz również kominek do wosku w zestawie z woskami i tealightami zapakowany w kartonowe pudełko.

Jaki wosk zapachowy wybrać?

Najlepszym wyborem będą produkty na bazie naturalnych wosków np. sojowy, pszczeli.
Taki naturalny wosk możemy przygotować również sami, roztapiając wosk sojowy lub pszczeli w kąpieli wodnej, dodając olejki, płatki kwiatów i wylewając do formy.

Jak używać kominka do wosków?

  1. Do miseczki umieszczonej na kominku wkładamy kawałek/porcję ulubionego wosku
  2. Zapalamy knot tealighta i umieszczamy go pod miseczką kominka
  3. Podgrzewacz roztapia umieszczony w miseczce wosk i uwalnia jego zapach. W razie konieczności można dołożyć kawałek wosku lub dolać kilka kropel olejku eterycznego.
  4. Po zakończeniu palenia się podgrzewacza czekamy, aż wosk ostygnie. W razie potrzeby wylewamy zużyty, jeszcze płynny wosk i czyścimy miseczkę.

Jeśli chcemy użyć olejków, do miseczki wlewamy wodę i kilka-kilkanaście kropel olejku. Zapalony tealight umieszczamy w kominku. Kiedy woda się ogrzeje, zacznie wyparowywać i uwalniać aromat olejku.

Do aromaterapii warto używać naturalnych wosków i olejków eterycznych, które nie szkodzą zdrowiu.

Jak czyścić kominek do wosków?

Jeśli chcemy wymienić zastygły we wgłębieniu kominka/miseczce wosk można spróbować usunąć go mechanicznie, podważając delikatnie wykałaczką. Kominek można wcześniej lekko podgrzać, zapalając tealighta. Resztki usuwamy ręcznikiem papierowym.

Zastygnięty wosk możemy także polać gorącą wodą, co spowoduje jego odklejenie od ścianek. Dużo zależy od rodzaju wosku. Woski sojowe są miękkie i wystarczy gorąca woda lub wylanie resztek nim wosk całkiem ostygnie. Wosk pszczeli jest twardszy i nieco trudniejszy do usunięcia, dlatego warto go wylać, póki nie zastygnie.

Zalety kominka do wosków:

  • wykonany ręcznie w pracowni ceramicznej
  • łatwy w czyszczeniu dzięki zdejmowanej miseczce
  • głęboka miseczka na wosk lub olejek
  • posiada odpowiednią wysokość ograniczająca możliwość zbytniego nagrzania się wosku
  • oryginalny kolor szkliwa

Podstawowe parametry kominka:

Wysokość: ok. 13 cm
Średnica kominka i miseczki: ok.10 cm
Waga: ok.
390g
Materiał: ceramika, szkliwo
Kolor: brązowy, butelkowa zieleń
Marka: Szykowny Ogród

Produkt nie zawiera wosków i tealightów.

Z uwagi na ryzyko poparzenia pamiętaj, aby nie przenosić kominka w trakcie palenia się podgrzewacza, ani kiedy jeszcze nie ostygł.

Może spodoba się również…