SKLEP DLA MIŁOŚNIKÓW OGRODU

Stylowe dekoracje i narzędzia ogrodowe

Zraszacz do kwiatów złoty

Piękny, ekskluzywny zraszacz do kwiatów (spryskiwacz) do roślin pokojowych, ziół, kiełków i rozsad warzyw i kwiatów.
Solidnie wykonany, bez zbędnego plastiku.
Piękne i praktyczne narzędzie do pielęgnacji roślin, które może stać się świetnym prezentem dla posiadacza roślin domowych.

103,00 

Brak w magazynie

Darmowa dostawa od 350 zł !

Opis produktu

Piękny miedziany zraszacz do kwiatów w kolorze złotym

Zraszacz o pojemności 0,28 litra został wykonany z miedzi/mosiądzu. Nie posiada plastikowych elementów, co jest jego dużą zaletą.

Skonstruowany jest tak, by można było go obsługiwać jedną ręką. Nie posiada regulacji strumienia.

Służy do nawilżania/zraszania roślin pokojowych, ziół i kiełków mgiełką wodną.

Przyda się także do delikatnego nawilżania młodych siewek warzyw i kwiatów uprawianych na parapecie, tarasie czy w szklarni.

Do uprawy roślin domowych przydadzą się również dostępne w sklepie łopatka i grabki do roślin doniczkowych ze stali nierdzewnej.

Po co zraszać rośliny?

Zraszanie roślin jest potrzebne zwłaszcza w okresie zimy, kiedy w naszych mieszkaniach wilgotność powietrza spada (przez włączone ogrzewanie), co może powodować m.in. zasychanie końcówek liści. Jeśli nasze kwiaty domowe mają się dobrze, należy sprawdzić, czy dany gatunek faktycznie potrzebuje dodatkowego nawilżania.

Jakiej wody użyć do zraszania roślin?

Zraszanie powinniśmy przeprowadzać letnią, miękką wodą, która nie będzie zostawiać na liściach białych zacieków. Warto odstawić wodę kranową na kilka-kilkanaście godzin, aby się ogrzała do temperatury pokojowej, a chlor w niej zawarty się ulotnił. Można także zraszać rośliny wodą przegotowaną, a następnie odstaną a najlepiej destylowaną (do kupienia w marketach budowlanych i na stacjach paliw).

Jak i kiedy zraszać rośliny?

Rośliny na parapetach najlepiej zraszać rano lub w ciągu dnia, pamiętając, by nie robić tego kiedy są wystawione na działanie silnych, zwłaszcza letnich promieni słonecznych. Może to spowodować poparzenia liści (krople wody podziałają jak soczewka). Na czas zraszania można rośliny ściągnąć z parapetów i poczekać, aż wyschną, albo zraszać wcześnie rano, kiedy słońce jeszcze nie jest takie silne.

Pamiętajmy, aby robić to na czyste liście. Zraszanie zakurzonych roślin nie przyniesie efektów, a może zaszkodzić. Nie zraszamy także roślin porażonych chorobami.

Zraszanie może pomóc w oczyszczaniu liści. Wystarczy zwilżyć roślinę mgiełką i przetrzeć miękką bawełnianą ściereczką.

Jakie rośliny lubią zraszanie/spryskiwanie wodą?

Różne gatunki roślin pokojowych mają różne wymagania co do podlewania i wilgotności powietrza. Dlatego nim zaczniemy je zraszać, sprawdźmy, czy faktycznie tego potrzebują.

Zraszania nie lubią rośliny mające mechate liście (pokryte włoskami) takie jak fiołki afrykańskie. Lubią je paprocie, storczyki i monstery.

Zraszacz będzie także potrzebny w domowej hodowli kiełków.

Podstawowe parametry zraszacza:

Wymiary: dł. 8,7 x szer. 8,7 x wys. 14,6
Objętość: 0,28l
Waga: 0,16 kg
Materiał: Miedź, mosiądz
Kolor: złoty
Marka: Esschert Design

Bez regulacji strumienia.

W pompce i buteleczce mogą znajdować się resztki wody, gdyż sprawdzamy działanie każdej sztuki.

Z czasem miedziane przedmioty pokrywają się nalotem (patyną) i tracą blask. Dlatego po użyciu zraszacz warto wytrzeć do sucha.
Nalot możemy usunąć wacikiem kosmetycznym namoczonym w roztworze soli i soku z cytryny lub octu (łyżka soku lub octu+ duża szczypta soli).
Krótko przecieramy spryskiwacz, płuczemy pod bieżącą wodą i wycieramy do sucha bawełnianą ściereczką. Do mycia nie używamy ostrych myjek.
Nie myjemy w zmywarce i w gorącej wodzie.

Może spodoba się również…