SKLEP DLA MIŁOŚNIKÓW OGRODU

Stylowe dekoracje i narzędzia ogrodowe

Agrowłóknina wiosenno-zimowa 30g biała 1,6x5m

Agrowłóknina wiosenno-zimowa o gramaturze 30g/m2 służy do okrywania upraw w okresie wiosny, jesieni i zimy. Chroni przed wiatrem, przymrozkami i utratą wilgoci w glebie.

10,50 

Dodaj do listy życzeń
Dodaj do listy życzeń

Darmowa dostawa od 350 zł !

Opis produktu

Agrowłóknina wiosenno-zimowa 30g biała 1,6x5m

Biała agrowłóknina o gramaturze 30g/m2 i powierzchni 8m2 złożona w arkusz.

Agrowłóknina wiosenno-zimowa różni się od wiosennej gramaturą, a co za tym idzie przepuszczalnością dla światła, powietrza i wody. Przyda się przy uprawie warzyw, kwiatów, ziół, krzewów i drzewek. Założona po wysiewie nasion ochroni je przed ptakami, owadami, gryzoniami, a także wiatrem i chłodem.

Jest cięższa od wiosennej (30g/m2), dlatego zaraz po wzejściu nasion należy ją ściągnąć z roślin o delikatnych liściach jak np.koper. Można ją stosować do pokrywania różnych konstrukcji ochraniających uprawy przed mrozem, gradem czy szkodnikami.
Brzegi agrowłókniny zabezpiecza się przed zwianiem  przez wiatr szpilkami lub kamykami.

Agrowłóknina wiosenno-zimowa świetnie sprawdzi się do osłaniania pni i gałęzi młodych drzewek i krzewów podczas wiosennych przymrozków i zimy.

Można także przygotować stelaż dla krzewów z bambusowych, kompozytowych lub metalowych tyczek, które następnie owijamy dookoła, tworząc ochronny namiot dla roślin, chroniący przed wiatrem i mrozem. Konstrukcję możemy obwiązać jutowym sznurkiem.

Agrowłóknina wiosenno-zimowa 30g przydaje się podczas mroźnych i bezśnieżnych zim chroniąc przed zimnym wiatrem. Pomoże ochronić także uprawy warzyw przed jesiennymi przymrozkami.

Jakie rośliny ogrodowe możemy okryć włókniną wiosenno-zimową?

Ochraniamy głównie młode egzemplarze posadzone w danym roku lub rok wcześniej.  Okrywać możemy krzewy i drzewka owocowe (winorośl, jabłoń, grusza, czereśnia, wiśnia, morela, brzoskwinia, nektaryna, śliwa, truskawka) krzewy i drzewka ozdobne (róże, budleje), zioła lubiące cieplejszy klimat (rozmaryn, szałwia), cenne egzemplarze iglaków, klonów, palmy, a także rośliny na tarasach i balkonach.

Zalety agrowłókniny wiosenn0-zimowej 30g:

  • chroni przed wiatrem i chłodem
  • przepuszcza powietrze i wodę
  • jest przewiewna i szybko wysycha
  • utrzymuje wyższą temperaturę upraw
  • chroni młode siewki przed silnym wiosennym słońcem
  • utrzymuje wilgoć w glebie
  • przyspiesza plonowanie

Podstawowe parametry agrowłókniny wiosenn0-zimowej:

Wymiary: 1,6x5m
Szerokość: 1,6m
Długość: 5m
Gramatura [g/m2]:
30g
Kolor: biały
Matriał: Polipropylen (PP)
Pakowanie: złożony arkusz w opakowaniu foliowym

Może spodoba się również…