SKLEP DLA MIŁOŚNIKÓW OGRODU

Stylowe dekoracje i narzędzia ogrodowe

Agrowłóknina wiosenno-zimowa biała 30g 1,6x10m

Agrowłóknina wiosenno-zimowa służy do okrywania upraw w okresie wiosny, jesieni i zimy. Chroni rośliny przed porywistym wiatrem, przymrozkami i utratą wilgoci w glebie.

16,50 

Dodaj do listy życzeń
Dodaj do listy życzeń

Darmowa dostawa od 350 zł !

Opis produktu

Agrowłóknina wiosenno-zimowa biała 30g/m2 1,6x10m – arkusz

Biała agrowłóknina o gramaturze 30g/m2 i powierzchni 16m2 złożona w arkusz.

Agrowłóknina wiosenno-zimowa różni się od wiosennej gramaturą, a więc przepuszczalnością światła, powietrza i wody. Lepiej chroni przed porywistym wiatrem i mrozem. Przyda się przy uprawie warzyw, kwiatów, ziół, krzewów, drzewek owocowych i zdobnych. Założona bezpośrednio po wysiewie nasion ochroni je przed wydziobywaniem przez ptaki, atakiem szkodników, wywiewaniem przez wiatr i mrozem.

Jest cięższa od agrowłókniny wiosennej, dlatego zaraz po wzejściu nasion należy ją ściągnąć z roślin o delikatnych liściach jak np.koper. Można ją z powodzeniem stosować do pokrywania różnych konstrukcji ochraniających uprawy przed mrozem, gradem czy szkodnikami.
Brzegi agrowłókniny zabezpiecza się przed zwianiem przez wiatr szpilkami, kamykami, tyczkami nawiniętymi na brzegach.

Agrowłóknina wiosenno-zimowa świetnie sprawdzi się do osłaniania pni i gałęzi młodych drzewek i krzewów zwłaszcza podczas wiosennych przymrozków.

Możemy przygotować stelaż dla krzewów z bambusowych, kompozytowych lub metalowych tyczek, które następnie owijamy dookoła, tworząc ochronny namiot dla roślin, chroniący przed wiatrem i mrozem. Konstrukcję możemy obwiązać jutowym sznurkiem.

Agrowłóknina wiosenno-zimowa 30g przydaje się podczas mroźnych i bezśnieżnych zim chroniąc przed zimnym wiatrem wiele roślin ogrodowych. Pomoże ochronić także uprawy warzyw przed jesiennymi przymrozkami.

Jakie rośliny ogrodowe warto okryć włókniną wiosenno-zimową?

Ochraniamy głównie młode egzemplarze posadzone w danym roku lub w roku poprzednim.  Okrywać możemy krzewy i drzewka owocowe (winorośl, jabłoń, grusza, czereśnia, wiśnia, morela, brzoskwinia, nektaryna, śliwa, truskawka) krzewy i drzewka ozdobne (róże, budleje), zioła lubiące cieplejszy klimat (rozmaryn, szałwia), cenne egzemplarze iglaków, klonów, a także palmy.

Zalety agrowłókniny wiosenn0-zimowej:

  • chroni przed porywistym wiatrem i chłodem
  • przepuszczalna dla powietrza i wody
  • jest przewiewna i szybko wysycha
  • utrzymuje wyższą temperaturę upraw
  • chroni młode siewki przed silnym wiosennym słońcem
  • utrzymuje wilgoć w glebie
  • przyspiesza plonowanie

Podstawowe parametry agrowłókniny wiosenn0-zimowej:

Wymiary: 1,6x10m
Szerokość: 1,6m
Długość: 10m
Gramatura [g/m2]:
30g
Kolor: biały
Matriał: Polipropylen (PP)
Pakowanie: złożony arkusz w opakowaniu foliowym

Może spodoba się również…